Pse duhet të konsumojmë kakao?!

Shëndetësia

Pse duhet të konsumojmë kakao?!

Më: 8 dhjetor 2020 Në ora: 23:05
Foto ilustrim

Flavanoli mund të jetë pjesë e një qasjeje dietike në ruajtjen dhe përmirsimin e shëndetit kardiovaskular dhe atë të trurit.

Prodhimet që përmbajnë 80% kakao duhet të përdoren.

90 të moshuar me dëmtime të vogla njohëse u morrën në analizë.

Ata u ndanë në tri grupe dhe për 8 javë i’u dha dozë me kakao në nivele të ndryshme të flavanolit (të vogël, të mesëm, të madhe) dhe pas 8 javësh grupi që kishte përdorur sasinë më të madhe të kakaos doli më i suksesshëm në testet për njohje sesa dy grupet tjera.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat