Tre përdorime të pabesueshme të vajit të ullirit për bukurinë

Shëndetësia

Tre përdorime të pabesueshme të vajit të ullirit për bukurinë

Më: 16 janar 2021 Në ora: 16:08
Foto ilustrim

 

Vaji i ullirit duhet përdorur kudo dhe për gjithçka. Në tryezë dhe në kozmetikë. Si i tillë, ai është një përbërës thelbësor duke filluar nga kujdesi dhe bukuria e lëkurës.

Studimet kanë nxjerrë në pah të mirat e pafundme të tij në kozmetikë.

Më poshtë janë renditur tre përdorime të pabesueshme të tij.

Mund ta përdorni si krem ​​rroje. Vaji zbut flokët dhe do t’ju japë një rruajtje të butë.

Së dyti, mund të largoni make up-in duke hedhur një sasi të vogël vaji në një copë pambuku. Gjithashtu është ideal për flokët e dëmtuar. Përzieni 1/2 filxhan vaj ulliri me një vezë ​​dhe lëreni për 30 deri në 45 minuta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat