Çfarë përfitoni nëse hani tranguj?

Shëndetësia

Çfarë përfitoni nëse hani tranguj?

Më: 2 mars 2021 Në ora: 13:57
Foto ilustrim

Trangujt i takojnë të njëjtës familje sikur shalqiri dhe kungulli, të cilët përmbajnë 95% ujë, çka do të thotë se nëse i hani gjatë verës, ju mbajnë të hidratuar.

Mirëpo, ka arsye të forta se pse duhet t’i hani trangujt gjatë tërë vitit.

E mbrojnë trurin

E zvogëlojnë rrezikun nga kanceri

E luftojnë inflamacionin

E freskojnë aromën e gojës

Menaxhues të stresit

I shëndetshëm për zemrën

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat