Hani pemë dhe perime – shmangni këto probleme

Shëndetësia

Hani pemë dhe perime – shmangni këto probleme

Më: 20 prill 2021 Në ora: 07:52
Foto ilustrim

Ju mundeni të mos i pëlqeni, por ka disa arsye se pse duhet të filloni t’i hani pemët dhe perimet.

Nga mungesa e përdorimit të frutave dhe perimeve ju mundeni të keni mungesë të vitaminave.

Pos kësaj tek ju do të paraqitet kapsllëku, transmeton Klan Kosova.

Sipas Institutit Amerikan për Kërkimin e Kancerit (AICR), asnjë ushqim nuk mund t’ju mbrojë nga kanceri – vetëm se një dietë e mbushur me ushqime që kanë bazë bimore mund të ju ndihmojë në uljen e rrezikut të kancerit.

Nga mungesa e ngrënies së pemëve dhe perimeve ju mund të prekeni edhe nga diabeti si dhe mund të shkoni drejt depresionit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat