Një gotë ujë ndihmon kur ju fryhet barku

Shëndetësia

Një gotë ujë ndihmon kur ju fryhet barku

Më: 20 prill 2021 Në ora: 10:09
Foto ilustrim

Fryrja e barkut është problem me të cilin përballen shumë persona në Britani të Madhe.

Megjithëse situata mund të duket e ndërlikuar, ekziston në mënyrë që çuditërisht e zgjidh problemin.

Fryrja e barkut është gjendja kur gazrat bllokojnë traktin gastrointestinal te një person. Dhe rezultati është një ‘ënjtje’ e pakëndshme e stomakut. Të dhënat e zakonshme thonë se ndërprerja e ushqimeve që shkaktojnë fryrjen është zgjidhja, shkruan Express.co.uk.

Është një pije e zakonshme që ndikon në eliminimin e gazrave. Bëhet fjalë për një gotë ujë e cila shpejt ndikon për të mirë.

Uji rikthen ekuilibrin e natriumit në trup dhe normalizon traktin tretës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat