Arsyet pse duhet të hani më shpesh kunguj

Shëndetësia

Arsyet pse duhet të hani më shpesh kunguj

Më: 14 qershor 2021 Në ora: 13:25
Foto Ilustrim

Fundi i verës dhe arritja e vjeshtës sjell kungujt. Bëhet fjalë për perimen e pasur me përbërësit që forcon organizmin. Ja arsyet pse duhet ta konsumoni më shpesh

RUAN PESHËN

Kungujt janë perime me ngjyrë të verdhë, të portokalltë. Në 100 gr gjenden më pak se 30 kalori, dhe 90 për qind të ujit që e bën ushqim dietal. Konsumimi i rregullt ul kolesterolin e keq në gjak.

MBRON IMUNITETIN

Ngjyra e mishit dhe lëvores së saj sinjalizon se bëhet fjalë për perimet e pasura me betakarotinë. Bëhet fjalë për antioksiduesin që mbron organizmin nga ndikimi i radikalëve të lirë, ruan shëndetin e syve dhe forcon imunitetin. Forcimin e organizmit e ndihmojnë edhe vitaminat C, E dhe K, si dhe është i pasur me kalium, kalcium dhe hekur.

PËRMIRËSON TRETJEN

Në kungull gjenden shumë fibra ushqyese. Pektina dhe celuloza përmirësojnë tretjen dhe qetësojnë vështirësitë në lukth, e më shumë u sugjerohet ta konsumojnë personat, që kanë telashe me kapsllëk dhe zorrë të trashë.

BURIM PËR PROTEINA

Nga mishi i kungullit, shumë më kalorik dhe më ushqyese janë farat, në të cilat gjenden 45 për qind yndyrë dhe 25 për qind proteina. Proteinat përmirësojnë qelizat e vdekura të veshkave, mëlçisë dhe muskujve. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat