Një smoothie për forcimin e imunitetit tuaj gjatë ftohjes

Shëndetësia

Një smoothie për forcimin e imunitetit tuaj gjatë ftohjes

Më: 11 tetor 2021 Në ora: 16:27
Foto Ilustrim

Vjeshta është tashmë një kohë tradicionale e ftohjeve dhe viruseve dhe është mirë të forconi imunitetin në kohë.

Ky smoothie është plot me vitamina A dhe C, përveç kësaj, përmban edhe proteina që ju ushqejnë kur stërviteni, dhe është vërtetuar se stërvitja forcon sistemin imunitar. Në përgjithësi, ky smoothie është një shtesë e shkëlqyeshme për çdo gjë tjetër që hani gjatë ditës. Do t’ju ​​mbajë të ngopur dhe do t’ju ​​forcojë imunitetin.

Përbërësit: Një filxhan me copa mango të ngrira, 1 banane, gjysmë gotë qumësht me 2% yndyrë qumështi, gjysmë filxhan akull, gjysmë gotë me lëng portokalli të shtrydhur, 2 lugë pluhur përdhe, një lugë gjelle lëng limoni, 2 lugë çaji mjaltë, gjysmë lugë çaji kanellë të bluar, një e katërta e një lugë çaji xhenxhefil të bluar.

Thjesht përzieni të gjithë përbërësit në një mikser dhe konsumojeni menjëherë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat