Një sandviç para gjumit?

Shëndetësia

Një sandviç para gjumit?

Më: 12 tetor 2021 Në ora: 18:31
Foto ilustrim

Nuk keni pse të shkoni në shtrat me stomak bosh. Është vërtetuar se nuk duhet të shkoni në shtrat të uritur, por as nuk duhet të hani shumë, sepse në atë rast nuk do të flini mirë. Me një përzgjedhje adekuate të ushqimeve, ju do të kënaqni urinë dhe do të jeni në gjendje të arrini një gjumë të qetë.

Sekreti qëndron në moderim, domethënë në ushqimet që nuk janë të pasura me kalori, por që kanë një numër të mjaftueshëm vlerash ushqyese.

Nëse nuk mund të merrni mjaft nga një grusht arra, bajame ose arra, mund të bëni edhe një sandviç me bukë integrale, dhe në vend të proshutës dhe delikatesave të ngjashme me mishin, prisni mish të bardhë të pulës së zier ose të pjekur.

Ju gjithashtu mund të pini një gotë kos ose qumësht me këtë sandviç. Gjithashtu, nëse jeni duke kërkuar diçka të ëmbël, mund të merrni qumësht çokollate në vend të qumështit të zakonshëm.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat