Zbulohet kura e obezitetit, është... - Bota Sot
Zbulohet kura e obezitetit, është...

Shëndetësia

Zbulohet kura e obezitetit, është...

Më: 17 dhjetor 2018 Në ora: 06:59
Foto ilustrim

Po ti shtoni pak dhé toke darkës suaj, mund të parandaloni obezitetin, thotë një studim i ri.

Studiuesit australianë zbuluan se testin e kanë bërë me minjtë obezë. Ata që hëngrën një lloj balte humbën më shumë peshë se ata që morën ilace për dobësim, zbulon studimi i ri.

"Shko hani dhé" nuk është një frazë e re apo një fenomen.

Ka të dhëna nga grekët e lashtë, të cilët shikonin tokën dhe thonin, "Kjo duket si ushqim."

Dhe të famshëm si Shailene Ëoodley dhe Elle Macphereson kanë përdorur këtë mënyrë, duke ngrënë dhé toke për detox.

Për këtë arsye, kërkimet e reja shkencore sugjerojnë se një mënyrë për të luftuar mbipeshën është ti shtoni pak përbërje dheu vaktit tuaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...