Samsung lanson aplikacionin e ri për matjen e shtypjes së gjakut - Bota Sot
Samsung lanson aplikacionin e ri për matjen e shtypjes së gjakut

Shkencë & Teknologji

Samsung lanson aplikacionin e ri për matjen e shtypjes së gjakut

Më: 21 prill 2020 Në ora: 22:20
Samsung

Gjiganti jugkorean Samsung ka njoftuar se e ka lëshuar në përdorim aplikacionin e ri për t’i ndihmuar përdoruesve ta masin dhe përcjellin shtypjen e tyre të gjakut.

Zgjidhja thuhet se është aprovuar nga Ministria e Ushqimit dhe Sigurisë së Barnave në Korenë e Jugut dhe do të punojë me Galaxy Watch Active2 dhe të gjitha telefonat e ardhshëm nga Samsung, thuhet sipas kompanisë.

I quajtur Samsung Health Monitor, aplikacioni i ri mat shtypjen e gjakut duke kryer analiza të valës së pulsit dhe duke përdorur sensorë të rrahjeve të zemrës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat