Zjarr në fabrikën gjigande të Teslas

Shkencë & Teknologji

Zjarr në fabrikën gjigande të Teslas

Më: 12 mars 2021 Në ora: 10:04
Ilustrim

Në orët e para të mëngjesit të sotëm një fabrikë gjigande e industrisë elektrike Tesla në Fremont, Kaliforni, është përfshirë nga flakët.

Rrejti lokal KRON4 është shprehur se zjarri shpërtheu në pajisjet që ndodhen në një pjesë të re të njesisë së prodhit në ndërtim e sipër.

Operacioni po bëhet me rërë dhe me shkumë në mënyrë që të mos ketë dëmtime të mëdha të pajisjeve.

Deri më tani nuk është raportuar asnjë i dëmtuar dhe të gjitha indikacionet po tregojnë se zjarri po fillon të shuhet ngadalë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat