Zbulohet kura për mosfunksionim erektil - Bota Sot
Zbulohet kura për mosfunksionim erektil

Shkencë & Teknologji

Zbulohet kura për mosfunksionim erektil

Më: 16 maj 2018 Në ora: 14:18
Ilustrim

Shkencëtarët danezë besojnë se kanë zgjidhur problemin e disfunksionit erektil duke zbuluar trajtim të ri të qelizave staminale.

Duke injektuar 20 metra qeliza burimore në bazën e penisit, është e mundur të ringjallen nervat dhe enët e gjakut.

Ky proces e bën tërë trupin e plotë edhe më të madh, të cilat nuk mund të arrihen nga Viagra.

Siç shkruan Sunday Times, procedura tani zbatohet te meshkujt të cilët për shkak të karcinomit është dashur të largojnë prostatën. Si pasojë e operacionit mund të ndodhë degjenerimi i nervave dhe enëve të gjakut në penis, e cila mblidhet më pas.

Shkencëtarët, megjithatë, paralajmërojnë se nevojiten vite për hulumtime para se të ndodhin terapitë aktuale.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera