Rritet interesimi për teknologjinë anti-dron - Bota Sot
Rritet interesimi për teknologjinë anti-dron

Shkencë & Teknologji

Rritet interesimi për teknologjinë anti-dron

Më: 25 dhjetor 2018 Në ora: 19:37
Foto ilustrim

Kompania izraelite “SkyLock”, e cila zhvillon dhe shet sistemin anti-dron, njoftoi se biznesi i tyre ka filluar të rritet, pasi fluturakja pa pilot kishte shkaktuar kaos në një aeroport të Londrës javën e kaluar.

Kompania tha se pas incidentit, ka pasur rritje për 40 për qind të të interesuarve për produktin e tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera