Skandal në Shkodër, qytetarët filmohen teksa votojnë - Bota Sot
Skandal në Shkodër, qytetarët filmohen teksa votojnë

Shkodra

Skandal në Shkodër, qytetarët filmohen teksa votojnë

Më: 30 qershor 2019 Në ora: 13:10
Qytetarët filmohen teksa votojnë

Edhe pse opozita nuk merr pjesë në zgjedhje, sërish vota e qytetarëve që shkojnë e ushtrojnë këtë të drejtë duhet të jetë e fshehtë.

Por duket se nuk mendon kështu një televizion lokal në Shkodër, që ka transmetuar “live” momentet e votimit nga dhoma e fshehtë të qytetarëve.

Në Shkodër garon i vetëm kandidati i Partisë Socialiste, Valdrin Pjetri.

Image

Ndërsa prej ditësh ka pasur përplasje mes kryebashkiakes së djathtë Voltana Ademi dhe policisë për të mos lejuar zgjedhjet në ambientet e shkollave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...