Të moshuarit mbushin rrugët e Shkodrës, Ademi: Se kuptoj, më duket tallëse kjo politikë

Shkodra

Të moshuarit mbushin rrugët e Shkodrës, Ademi: Se kuptoj, më duket tallëse kjo politikë

Më: 18 prill 2020 Në ora: 22:02
Foto

Kryeministri Rama futi për 60 orë në izolim të premten vendin, ndërsa paraditen e të shtunës dhe të dielës e rezervoi për të moshuarit dhe nënat me fëmijë nën 10 vjeç.

Kjo ishte situata sot në Shkodër, ku të moshuar dhe jo të moshuar, me dhe pa autorizim ju gëzuan ecjes dhe rrezeve të diellit.

Edhe pse ishte porositur qartë për ruajtjen  e distancës, në shumë raste kjo nuk u mor parasysh.

Grumbullimet në grupe nuk munguan.

Këtë shqetësim e ngriti edhe kryebashkiakja Ademi në Rtv Ora, sipas të cilës qeveria nuk ka një strategji të qartë.

Nëse është kufizim duhet të jetë për të gjithë.

Ademi: Fakti që ka dalje dhe lirohet për disa njerëz, për të moshuarit veçmas, gratë dhe fëmijët veçmas, cili është ndryshimi?Nëse kërkohet kufizim është për të gjithë. Pse ndiqet kjo politikë? Sot më është dukur tallëse. Sot kemi pasur në Shkodër shumë të moshuar që dilnin edhe bashkë, edhe pa autorizim dhe pa pasur një monitorim të kontrollit të afërsisë me njëri-tjetrin. Çfarë kuptimi ka pastaj?

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat