Shkodra një nga zonat më të prekura nga COVID-19

Shkodra

Shkodra një nga zonat më të prekura nga COVID-19

Më: 26 shtator 2020 Në ora: 21:08
Foto ilustrim

Në Shqipëri një nga zonat më të prekura nga COVID-19 është Shkodra, e cila renditet e treat, pas Tiranës dhe Durrësit, për nga numri i lartë i personave të infektuar nga COVIDI.

Mjekja epidemiologe Dhurata Hysa thotë se, aktualisht situata në Shkodër është e qendrueshme dhe se po i kushtohet kujdes gjendjes në shkolla, ku tashmë janë zbuluar edhe rastet e para pozitive me COVID-19.

Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, përgatiti kronikën:

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat