Shkodër, mësuesit po vaksinohen/ Në ditën e parë, shumë arsimtarë refuzuan të marrin Astrazeneca

Shkodra

Shkodër, mësuesit po vaksinohen/ Në ditën e parë, shumë arsimtarë refuzuan të marrin Astrazeneca

Më: 16 mars 2021 Në ora: 19:43
Foto

Pavarësisht lajmeve mbi AztraZenecan, këta ishin dy mësuesit e parë që pranuan pa frikë të vaksinohen.

Drejtuesit e Zyrës se Arsimit në Shkodër sqarojnë se vaksinimi nuk është i detyrueshëm për mësuesit.

 Sindikata e Arsimit përshëndet nisjen e vaksinimit të mësuesve por kërkon që përpara se të aplikohet AstraZeneca tek arsimtarët shqiptarë, të pritet përgjigja e ekspertëve të OBSH.

Në total janë planifikuar rreth 1800 mësues të Shkodrës dhe Vau Dejës për tu vaksinuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat