Vijon terrori për banorët e Dukagjinit, ‘viza’ për të shkuar në Shkodër: As Enveri s’e bëri këtë - Bota Sot
Vijon terrori për banorët e Dukagjinit, ‘viza’ për të shkuar në Shkodër: As Enveri s’e bëri këtë

Shkodra

Vijon terrori për banorët e Dukagjinit, ‘viza’ për të shkuar në Shkodër: As Enveri s’e bëri këtë

Më: 11 prill 2018 Në ora: 17:23
Kontrolli nga policia ne Dukagjin

Sërish nën terror banorët e zonës së Dukagjinit dhe të Shalës. Ata po përballen me vështirësitë në lëvizjen e tyre drejt Shkodrës për shkak të kontrolleve të shpeshta nga ana e policisë. Në rrugën që lidh zonën  me Shkodrën janë vendosur postblloqe, ndërsa banorëve iu kërkohen kartat e identitetit.

Këto kontrolle bëhen jo vetëm për mungesën e licencës nga ana e furgonëve, por edhe për shkak të dyshimeve që Policia ka mbi kultivimin e kanabisit në këtë zonë. Ajo që është e çuditshme është fakti se banorëve iu kërkohen kartat e identitetit, a thua se po kalojnë një pikë kufitare.

As Enver Hoxha s’na e bëri këtë

Banorët në Dukagjin

Drejtuesit e furgonave shprehen se kanë kërkuar që të aplikojnë për licencë, por askush nuk lëshon licenca për këtë segment rrugore. Prej një jave policia e Shkodrës ka ngritur një postbllok në segmentin rrugor Shkodër – Kir – Dukagjin, me qëllim kontrollin e mjeteve që udhëtojnë në këtë segment rrugore, kontrollin e dokumentacionit, licencat respektive te drejtuesve të mjeteve si dhe kontrollin ndaj personave me precedentë penale qe jetojnë në këtë zonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera