“Loshi”, kush është polici që shet drogë në Shkodër? Berisha denoncon zyrtarët e implikuar - Bota Sot
“Loshi”, kush është polici që shet drogë në Shkodër? Berisha denoncon zyrtarët e implikuar

Shkodra

“Loshi”, kush është polici që shet drogë në Shkodër? Berisha denoncon zyrtarët e implikuar

Më: 15 prill 2018 Në ora: 21:49
Sali Berisha

Ish-kryeminstri Sali Berisha ka bërë një status në Facebook, ku shkruan se një polic nga Shkodra, ka denoncuar një rast shitje droge po nga një polic.

“Narkopolicia qe shet kokaine!”, shkruan Berisha ndërsa më poshtë ka publikuar mesazhin e denoncuesit:

 Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

“Prsh z.Berisha unë që po ju shkruaj jam një punonjës I policisë pranë D.V.P Shkodër por për shkak të rrezikut që mund të ketë pasoja dua të mbes anonim.

Dua të denoncoj një rast që për këtë është në dijeni edhe Drejtori I Policisë Vehbi Bushati dhe paraardhës të tij .Ka të bëjë me implikimin e një oficeri policie që e thërrasin “Loshi” dhe dizponon automjetin tip benz ngjyrë blu me targa SH 8301 C I cili është pjesë e një grupi që merret me shitjen e kokainës.

Ky polici qëndron në ambjentin ku është baza e këtij grupi që është një lokal në lagjen Perash në qendër të shkodrës. Tek lokali shkojnë cdo ditë persona të ndryshëm të cilët blejnë doza kokakine dhe që iu shiten nga vetë pronarët e këtij lokali të cilët kanë mbrojtjen e policit në fjalë. Ju lutem z. Berisha dua të mbes anonim, por e denoncova rastin sepse ka mbi 1 vit që këto persona punojnë pa I hyrë ferr në kemb.”

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...