Shkodër, kapet pas 8 muajsh administratori i firmës që prodhonte pije false - Bota Sot
Shkodër, kapet pas 8 muajsh administratori i firmës që prodhonte pije false

Shkodra

Shkodër, kapet pas 8 muajsh administratori i firmës që prodhonte pije false

Më: 7 maj 2018 Në ora: 13:20
Fabrika, Shkoder

Policia e Shkodrës ka arrestua pronarin e firmës e cila prodhonte pije alkoolike false. Xhevat Kasemi 53 vjeç ishte shpallur në kërkim që para 8 muajsh, kur edhe gjykata vendosi masën e sigurisë arrest me burg.

"Gykata e Shkallës së Parë Shkodër, me Vendim nr. 827, datë 25.09.2017, ka vendosur “arrest me burg” për këtë shtetas pasi si administrator i subjektit “Briland” ka prodhuar produkte ushqimore në menyrë të kundraligjshme dhe të dëmshme për shëndetin, ku gjatë kontrollit në subjektin “Briland” në  lagjen Ajasem, Shkodër, në bashkëpunim me Drejtorinë e Hetimit Tatimor Shkodër, janë gjetën dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale sasi të mëdha pije alkoolike", sqaroi policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprat penale “Shkelje e të drejtës së pronësisë industriale”, “Prodhimi i kundraligjshëm i artikujve industrial e ushqimor”, “Fallsifikimi i formularëve”, “Ruajtja apo depozitimi i mallrave kontrabandë” dhe “Fshehja e të ardhurave”.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera