Shkodër, toleranca fetare përballë ekstremizmit të dhunshëm - Bota Sot
Shkodër, toleranca fetare përballë ekstremizmit të dhunshëm

Shkodra

Shkodër, toleranca fetare përballë ekstremizmit të dhunshëm

Më: 26 maj 2018 Në ora: 22:49
Komunitetet fetare të Shkodrës

Komunitetet fetare të Shkodrës shprehen në mbështetje të bashkëpunimit dhe tolerancës ndërfetare, duke kundërshtuar çdo shfaqje të ekstremizmit të dhunshëm.

Ata shohin rol jo vetë tek familja, por tek të gjithë aktorët e shoqërisë shqiptare si kundërpeshë ndaj ekstremizmit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...