Interesimi për thesaret arkeologjike të Shkodrës - Bota Sot
Interesimi për thesaret arkeologjike të Shkodrës

Shkodra

Interesimi për thesaret arkeologjike të Shkodrës

Më: 28 maj 2018 Në ora: 06:31
Interesimi për thesaret arkeologjike të Shkodrës

Rreth 150 vjet më parë, personalitete të njohura të kulturës shqiptare shfaqën interesim për pasuritë arkeologjike të rajonit të Shkodrës.

Zbulimet e tyre gjenden në pavionin e arkeologjisë në Muzeun Historik të Shkodrës.

Ndërkohë, interesimi për thesaret arkeologjike të zonës është zbehur vitet e fundit, dhe zonat arkeologjike vazhdojnë të dëmtohen./VOA

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera