Gjatë festave 23 aksidente në Shkup, 19 persona të lënduar - Bota Sot
Gjatë festave 23 aksidente në Shkup, 19 persona të lënduar

Shkupi

Gjatë festave 23 aksidente në Shkup, 19 persona të lënduar

Më: 8 janar 2019 Në ora: 09:55
Ilustrim

Dy persona kanë marrë lëndime të rënda trupore, ndërsa 17 persona tjerë kanë marrë lëndime të lehta trupore, në 13 nga gjithsej 23 aksidentet në komunikacion.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Punëve të Brendshme, policia ka sanksionuar 139 vozitës të cilët e kanë vozitur me shpejtësi më të madhe se sa është e lejuar, 23 persona kanë vozitur nën ndikimin e alkoolit, ndër 35 janë sanksionuar për mos pajisje me patentë shoferi dhe 11 si fillestar.

Nga komunikacioni janë ç’kyçur 34 vetura të paregjistruara, ndërsa policia ka dënuar edhe 211 persona për parkim të parregullt. Ndërsa me ndihmën e “merimangës” janë larguar 130 vetura.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...