MPB me detaje për përleshjen fizike në qendër të Shkupit - Bota Sot
MPB me detaje për përleshjen fizike në qendër të Shkupit

Shkupi

MPB me detaje për përleshjen fizike në qendër të Shkupit

Më: 6 qershor 2019 Në ora: 22:17
Ilustrim

Tifozët polakë janë tashmë në qendër të vëmendjes. Në një kafene në sheshin kryesor në qendër të Shkupit ka pasur një kaos të vërtetë. Fillimisht, dukej se ishte një luftë fizike midis polakëve dhe njerëzve në kafene, por nga Ministria e Brendshme menjëherë dolën me detaje. Tifozët mysafirë janë përleshur mes veti, deri tani katër vetë janë arrestuar, përcjell FLAKA.

“Bëhet fjalë për përleshje mes veti të tifozëve polakë. Shumë shpejt ndërhynë oficerët e policisë dhe 4 persona janë arrestuar për momentin”, tha ministria e brendshme.

Maqedonia dhe Polonia nesër (20:45) do të peshojnë forcat e tyre brenda kualifikimeve për EURO 2020.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...