Tre vjet burg për gruan që përplasi për vdekje 13-vjeçarin nga Shkupi - Bota Sot
Tre vjet burg për gruan që përplasi për vdekje 13-vjeçarin nga Shkupi

Shkupi

Tre vjet burg për gruan që përplasi për vdekje 13-vjeçarin nga Shkupi

Më: 19 qershor 2019 Në ora: 17:14
Ilustrim

Gjykata Penale sot lëshoi vendim për aksidentin që kishte ndodhur më 18 shtator të vitit 2015 në bulevardin “Ilinden” në afërsi të Parkut të qytetit, ku si pasojë makina e drejtuar nga M.LL kishte përplasur për vdekje 13-vjeçarin nga Shkupi, i njohur për publikun si Davidi.

Siç njofton Gjykata, e pandehura M.LL. është shpallur fajtor dhe është dënuar me 3 vjet burg.

Kundër këtij aktgjykimi, palët kanë të drejtë të ankohen në Gjykatën e Apelit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...