Humb jetën njëri nga policët që u lëndua dje në aksident në qarkoren e Shkupit - Bota Sot
Humb jetën njëri nga policët që u lëndua dje në aksident në qarkoren e Shkupit

Shkupi

Humb jetën njëri nga policët që u lëndua dje në aksident në qarkoren e Shkupit

Më: 22 qershor 2019 Në ora: 10:30
Ilustrim

Polici me inicialet S.B i cili kishte lëndime të rënda trupore pas aksidentit që ndodhi dje në qarkoren e Shkupit ndërroi jetë në Qendrën urgjente ndërsa polici i dytë që kishte lëndime është jashtë rrezikut për jetë.

Sipas njoftimeve të MPB-së, në aksidentin mes një automjeti të policisë, kamionit dhe dhe automjetit “BMW”, humbi jetën bashkëvozitësi në këtë automjet ndërsa vozitësi ka marrë lëndime trupore.

Aksidenti, siç thonë nga MPB, ka ndodhur në momentin kur polici që ka kontrolluar shpejtësinë e automjeteve e ka ndaluar automjetin “BMW”. Në atë moment kamioni “MAN” ka goditur automjetin “BMW” dhe më pastaj automjetin e policisë.

Prokurori Publik nga Prokuroria Themelore Publike dje bëri këqyrjen e vendit të ngjarjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...