Në Shkup paralajmërohet kundërparadë kundër “Paradës së krenarisë” - Bota Sot
Në Shkup paralajmërohet kundërparadë kundër “Paradës së krenarisë”

Shkupi

Në Shkup paralajmërohet kundërparadë kundër “Paradës së krenarisë”

Më: 29 qershor 2019 Në ora: 12:11
Mitropoliti Agatangel

Kundërparadë për ditën e sotme është paralajmëruar në Shkup kundër “Paradës së krenarisë”, që për herë të parë duhet të mbahet në Shkup.

Mitropoliti Agatangel sot pritet ta udhëheqë marshin që u përkushtohet vlerave tradicionale dhe familjare.

Shërbimi për shtyp i Mitropolitit Agantel njoftuan se në praninë e priftërinjve nga të gjitha epiraket në Kishën ‘Bogorodicë’ në Shkup do të mbahet liturgji, dhe më pastaj të gjithë bashkërisht do të organizojnë marshin për mbrojtjen e vlerave familjare.

Qëllimi i kësaj ngjarje, sipas thirrjeve publike, është që të shfaqet e vërteta e asaj se çdo të thotë martesë, familje dhe gjini dhe si këto gjëra kontribuojnë për jetën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...