Maqedoni, konfiskohen 16.5 ton cigare dhe 13 ton duhan - Bota Sot
Maqedoni, konfiskohen 16.5 ton cigare dhe 13 ton duhan

Shkupi

Maqedoni, konfiskohen 16.5 ton cigare dhe 13 ton duhan

Më: 11 korrik 2019 Në ora: 14:25
Dogana

Në vendkalimin kufitar në Tabanoc midis Serbisë dhe Maqedonisë, si dhe në atë Bogorodica midis Maqedonisë dhe Greqisë është parandaluar futja ilegale e cigareve dhe duhanit të cilat ishin të destinuara për shitje të jashtëligjshme në tregun e Maqedonisë.

Në vendkalimin kufitar Tabanoc në hyrje të Serbisë janë konfiskuar 16,5 ton cigare, ndërsa në vendkalimin kufitar Bogorodica që e lidh vendin me Greqinë janë konfiskuar 13 ton duhan I pa përpunuar kanë njoftuar nga doganat e Maqedonisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...