Shkupi përfshihet nga moti i ligë - Bota Sot
Shkupi përfshihet nga moti i ligë

Shkupi

Shkupi përfshihet nga moti i ligë

Më: 14 gusht 2019 Në ora: 19:01
Shkup

Moti i ligë ka përfshirë qytetin e Shkupit dhe një pjesë të Maqedonisë, ndërsa nga erërat e forta janë rrëzuar disa drunj.

Siç është njoftuar më herët, pjesa veriore e vendit u përfshi nga moti i ligë. Ndërsa kryeqyteti u përfshi nga një erë e fortë.

Moti nesër do të jetë me vranësira dhe reshje lokale të shiut.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 14 deri më 20 gradë celsius, ndërsa ato maksimale do të lëvizin prej 26 deri më 33 gradë celsius.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat