Tri fshatra të Shkupit rrezikohen nga zjarret e shpërthyera në male

Shkupi

Tri fshatra të Shkupit rrezikohen nga zjarret e shpërthyera në male

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 15:47
Zjarri

Sot rreth orës 10:00 të mëngjesit ka shpërthyer zjarr në malet e fshatrave të Shkupit Bukoviq, Rahoviq dhe Llaskarcë.

Nga zjarr është përfshi një pjesë e madhe, ndërsa për shuarjen e zjarrit janë përfshirë tre kamionë të njësitit të zjarrfikësve, tha zv. komandanti i Njësisë së Zjarrfikësve të Shkupit, Zvonko Tomeski.

“Për momentin ka erë që po ndikon në përhapjen e zjarrit, në mënyrë të pakontrollueshme nga të gjitha anët. Por ne nuk lejojmë që zjarri të përhapet dhe të afrohet me fshatrat. Katër persona nga NP “Pyjet Kombëtare” janë gjithashtu në terren”, tha Tomeski.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat