Më shumë se 100 shoferë janë gjobitur gjatë ditës së djeshme në Shkup - Bota Sot
Më shumë se 100 shoferë janë gjobitur gjatë ditës së djeshme në Shkup

Shkupi

Më shumë se 100 shoferë janë gjobitur gjatë ditës së djeshme në Shkup

Më: 7 shtator 2019 Në ora: 11:22
Foto ilustrim

Janë dënuar më shumë se 100 shoferë të makinave dhe motoçikletave në Shkup.

Më shumë se 100 shoferë të motoçikletave dhe makinave janë gjobitur gjatë ditës së djeshme në Shkup, njofton MPB.

Në periudhë nga ora 6 deri në ora 24 janë gjobitur gjithsej 45 shoferë të cilët e kanë tejkaluar shpejtësinë, ndërsa janë zbuluar 25 kundërvajtje për të cilët janë dhënë 14 mandate dënimi si dhe 11 mandate dënimi për kundërvajtje.

Reparti për siguri në komunikacion, mbrëmë nga 18.30 deri në ora 1.30 ka kryer aksion për zbulimin e kundërvajtjeve nga shoferët e motoçikletave në rajonin e Shkupit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat