Shkup, fillon protesta kundër diskriminimit - Bota Sot
Shkup, fillon protesta kundër diskriminimit

Shkupi

Shkup, fillon protesta kundër diskriminimit

Më: 14 shtator 2019 Në ora: 14:39
Protesta

Para pak çastesh nga sheshi Skënderbe në Shkup ka filluar protesta kundër diskriminimit, e organizuar nga kryetari i Shoqatës së ish të burgosurve politik Shpëtim Pollozhani.

Image

Në protestë po marrin pjesë dhjetëra qytetarë të cilët me flamurë dhe transparent kërkojnë t’i japin fund, siç thonë ata, politikës segregacioniste kundër shqiptarëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...