Shkup, gjobiten 170 shoferë - Bota Sot
Shkup, gjobiten 170 shoferë

Shkupi

Shkup, gjobiten 170 shoferë

Më: 28 shtator 2019 Në ora: 13:12
Policia

Siç njoftojnë nga SPB Shkup, mbi 170 shoferë mbrëmë janë gjobitur në Shkup për tejkalim shpejtësie, alkool dhe kundërvajtje tjera në komunikacion.

Gjatë kontrollit që e ka kryer Departamenti për siguri në komunikacion, janë gjobitur 12 vozitës që kanë tejkaluar shpejtësinë ndërsa tek 32 shoferë është vërtetuar prania e alkoolit në gjak.

Sipas të dhënave të policisë, janë dënuar edhe tre motoçiklistë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat