Shkup, aksion për heqjen e gomave të automobilave nga Lumi Vardar - Bota Sot
Shkup, aksion për heqjen e gomave të automobilave nga Lumi Vardar

Shkupi

Shkup, aksion për heqjen e gomave të automobilave nga Lumi Vardar

Më: 29 shtator 2019 Në ora: 10:27
Foto ilustrim

Nisma qytetare ‘Mos u bë mbeturinë’ në bashkëpunim me zhytës të ‘Aquatek’ nga Ohrit, shoqata ‘Vrelo’, ‘Tlasa’ nga Manastiri dhe shoqata ‘Ribar 2011’, sot do të heqin nga lumi gomat e hedhura të automobilave.

Aksioni fillon në urën ‘Goce Dellçev’ dhe është pjesë e aktiviteteve që shënon Javën e protestave klimatike globale që zgjat deri më 27 shtator.

Nga kjo nismë qytetare i bëjnë thirrje qytetarëve të përfshihen në këtë aksion duke theksuar se vazhdimisht ka aksione të tilla për të ngritur kulturën ekologjike në qytet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat