Shkupi në vendin e 37-të në botë për nga ndotja e ajrit - Bota Sot
Shkupi në vendin e 37-të në botë për nga ndotja e ajrit

Shkupi

Shkupi në vendin e 37-të në botë për nga ndotja e ajrit

Më: 29 shtator 2019 Në ora: 14:35
Foto ilustrim

Sot në mëngjes, Shkupi renditet si vendi i 37-të me ajër të ndotur, ndërsa dje mbrëmë ishte në vendin e 35-të.

Tetova dhe Kumanova janë qytete me ndotje mesatare sipas të dhënave të stacioneve që matin ndotjen e ajrit.

Qytetet tjera të Maqedonisë së Veriut janë me ndotje të vogël.

Ndryshe, Shkupi për një periudhë ishte në top 10 vendet me ajër më të ndotur edhe pse sezoni dimëror nuk ka filluar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat