Rrugët, parqet dhe qendrat tregtare në Shkup të zbrazëta, qytetarët i respektojnë rekomandimet - Bota Sot
Rrugët, parqet dhe qendrat tregtare në Shkup të zbrazëta, qytetarët i respektojnë rekomandimet

Shkupi

Rrugët, parqet dhe qendrat tregtare në Shkup të zbrazëta, qytetarët i respektojnë rekomandimet

Më: 12 mars 2020 Në ora: 12:23
Shkupi

Rrugë të zbrazëta, parqe dhe qendra tregtare pa njerëz – është pamja e Shkupit këtë mëngjes, pasi mbrëmë në botë coronavirusi u shpall si pandemi.

Si masë mbrojtëse, Qeveria e Maqedonisë së Veriut vendosi t’i mbyllë shkollat, kopshtet dhe universitetet.

Pas rekomandimeve të Qeverisë dhe Ministrisë së Shëndetësisë, duket se qytetarët i respektojnë dhe e kanë kufizuar lëvizjen e tyre.

Deri tani zyrtarisht në Maqedoni janë konfirmuar nëntë raste të infektimit me coronavirus, ndërsa qindra të tjerë janë në izolim, pasi kanë pasur kontakte me të infektuarit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat