Digjen katër kamion në Butel të Shkupit

Shkupi

Digjen katër kamion në Butel të Shkupit

Më: 27 gusht 2020 Në ora: 08:26
Foto ilustrim

Katër kamionë u dogjën në një parcelë në Butel, pasi mbrëmë shpërtheu një zjarr.

Shtatë automjete u përfshinë në shuarjen, zjarri ishte lokalizuar dhe nuk ndikoi në dhjetë kamionët e tjerë të kompanisë së transportit. Në parcelën tjetër ka cisterna dhe makina tjera ndërtimi.

“Ndërhyrja në parkingun për kamion në Butel. Katër kamionë Volvo u përfshin nga zjarri. Ndërhyrja e shpejtë dhe në kohë parandaloi djegien e disa kamionëve dhe rimorkio të parkuara”, thonë nga Brigada e Zjarrfikësve në Shkup.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat