Shkupi me mbi 800 raste me coronavirus

Shkupi

Shkupi me mbi 800 raste me coronavirus

Më: 27 gusht 2020 Në ora: 16:37
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve që nga fillimi i epidemisë është 14.004, numri i  pacientëve të shëruar është 10.722, ndërsa numri i të vdekurve është 585.

Momentalisht në Maqedoni ka 2.697 raste aktive, prej të cilëve 847 janë në Shkup.

Komuna e Çairit vazhdon të mbetet në krye të listët për nga numri i të infektuarve me 110 raste aktive, ndërsa më pas vjen Gazi Baba  me 107 raste aktive dhe Aerodromi me 101 raste.

Komunat më raste dyshifrore në Shkup ka në Karposh 86, Qendër 90, Kisella Voda 96, Gjorçe Petrov 55, Butell 65, Shuto Orizare 32,  Saraj 28, Studeniçan 19, Haraçinë16 dhe Ilinden 11.

Më pas vjen Sopishte 6, Çuçer Sandeva 6, Petroveci 9 dhe Zelenikova 4.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat