Goditet një polic në Shkup, arrestohen dy persona

Shkupi

Goditet një polic në Shkup, arrestohen dy persona

Më: 26 shtator 2020 Në ora: 14:32
Foto Ilustrim

Policia arrestoi dy të rinj nga Shkupi të cilët më parë kishin sulmuar kolegun e tyre.

“Ministria e Brendshme njoftoi se dje policët arrestuan A.D. (19) dhe K.M. (21), të dy nga Shkupi. Ata rreth orës 01:00 në bulevardin “Boris Trajkovski” me automjetin “Citroen Berlingo”, i drejtuar nga A.D., ndërsa bashkudhëtari ishte K.M., goditën dhe lënduan një polic i cili në atë kohë ishte duke matur me radar, pas së cilës ata u larguan nga vendi.

Pasi u morën masat, ato u gjetën dhe u dërguan në stacion policie. Pasi dokumentimit të plotë të rastit, do të ngrihet një propozim i duhur kundër tyre. Polici i dëmtuar u transferua në kompleksin e Klinikës “Nënë Tereza” për trajtim mjekësor”, thuhet në deklaratë.

Hetim në vendin e ngjarjes kanë bërë ekipet policore nga SPB-Shkup.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat