Shkup, gjobiten 391 shoferë

Shkupi

Shkup, gjobiten 391 shoferë

Më: 7 tetor 2020 Në ora: 12:17
Foto Ilustrim

MPB gjatë ditës së djeshme vazhdoi me kontrollet e përforcuara në fushën e komunikacionit.

“Në territorin e Shkupit gjatë ditës së djeshme janë shqiptuar 391 dënime edhe atë 52 për mospasje të lejes së vozitjes, 87 për tejkalim shpejtësi, 74 për mosregjistrim apo probleme teknike”, thonë nga SPB Shkup.

Policia e po ashtu janë dënuar shtatë motoçiklistë dhe janë shqiptuar 92 masa për parkim jo të rregullt, ndërsa 11 persona janë dënuar për mos përdorimin e maskave mbrojtëse.

Nga policia sqarojnë se kontrollet do të vazhdojë edhe gjatë ditëve të ardhshme.

Ata u bëjnë thirrje qytetarëve që të respektojnë rregullat e komunikacionit në mënyrë që të rritet siguria në komunikacion.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat