Dy të rinj nga Shkupi humbin jetën në një aksident trafiku në Çeki

Shkupi

Dy të rinj nga Shkupi humbin jetën në një aksident trafiku në Çeki

Më: 10 nëntor 2020 Në ora: 08:53
Foto Ilustrim

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në autostradën Pragë- Ústí nad Labem të Çekisë, ku si pasojë e një aksidenti tragjik kanë humbur jetën dy të rinj nga Shkupi.

Bëhet fjalë për M.B (30 vjec) dhe D.B. (27 vjec), të cilët po ktheheshin nga vendlindja. Sipas mediave çeke makina është përplasur në urë në drejtim të Ústí nad Labem.

“Sipas gjetjeve fillestare, një automjet BMW doli nga austostada. Dy persona, një shofer dhe një pasagjerë vdiqën në vend”, tha zëdhënësi i policisë Veronika Hiplerova

Policia po heton shkaqet e aksidentit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat