Arrestohen dy vjedhës në Shkup

Shkupi

Arrestohen dy vjedhës në Shkup

Më: 27 nëntor 2020 Në ora: 21:01
Ilustrim

MPB informon se kanë arrestuar dy persona për shkak të grabitjes së një filale të kompanie financiare.

Oficerët e policisë nga Stacioni Policor Qendër sot (27 dhjetor 2020) rreth orës 16:00 kanë arrestuar A.J. (31) dhe PS (63), të cilët në orën 15:40 me kërcënim i morën para një punonjësi në një filale të kompanisë financiare.

Menjëherë pas marrjes së paraqitjes nga D.B., punonjës në filalen në Blvd. OBRM-ja në Shkup, u morën masa dhe aktivitete të përshtatshme dhe grabitësit u arrestuan menjëherë brenda afër Urës së Gurit.

Dy të arrestuarit dyshohen edhe për dy grabitje të tjera”, thonë nga MPB.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat