Arrestohet një person në Shkup për armë

Shkupi

Arrestohet një person në Shkup për armë

Më: 23 janar 2021 Në ora: 14:13
Foto ilustruese

Arrestohet një person në Shkup për armë

Gjatë ditës së djeshme zyrtarët policorë kanë privuar nga liria Z.D (39) nga Shkupi për drogë.

Sipas raportit polcior, në shtëpinë e tij është zbatuar kontroll me urdhër gjyqësor dhe janë gjetur dhe konfiskuar 10 plumba, një pushkë të modelit ‘Mauzer”, një pistoletë “Zastava”, një pushkë gjahu “Baikal”, 385 plumba të kalibrit 9mm, 151 plumba 3 x 57 dhe 102 plumba të kalibrit 7×9.

Ai është arrestuar dhe pas dokumentt të rastit kundër tij do të përgatitet një parashtresë adekuate.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat