Sot 206 pacientë të shëruar nga coronavirusi, më shumë raste aktive në Shkup

Shkupi

Sot 206 pacientë të shëruar nga coronavirusi, më shumë raste aktive në Shkup

Më: 14 shkurt 2021 Në ora: 15:47
Foto ilustrim

Instituti Shëndetësor Publik sot regjistroi 206 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Sipas qyteteve në Shkup – 146, Kumanovë – 14, Tetovë – 8, Veles – 7, Gostivar – 5, Kërçovë – 4, Strumicë, Shtip dhe Manastir nga 3, Vinicë, Koçan, Kratovë dhe Demir Kapi nga 2, Prilep, Kavadar, Kriva Pallankë, Vallandovë dhe Radovish nga 1.

Deri më tani, në vend janë kryer gjithsej 486.961 teste për COVID-19.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostifikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 97.052, numri i pacientëve të shëruar është 87.652, numri i vdekjeve është 2.989 ndërsa numri i rasteve aktive është 6.411.

Raste aktive me coronavirus ka më shumë në Shkup 2893, pason Kavadari me 431 dhe Ohri 398.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat