Mbyllet një lokal në Creshevë të Shkupit, ndalohen 32 persona

Shkupi

Mbyllet një lokal në Creshevë të Shkupit, ndalohen 32 persona

Më: 19 shkurt 2021 Në ora: 17:22
Foto ilustrim

Mbrëmë gjysmë ore para mesnate, policia ka kryer kontroll në një objekt në fshatin Creshevë të Shkupit.

Gjatë kontrollit në objekt janë hasur 32 persona, mes të cilëve edhe pronari G.I. 56 vjeçar nga fshati Bullaçan.

Pronari i lokalit dhe mysafirët janë privuar nga liria dhe dërguar në Stacionin Policorë të Gazi Babës. Pas dokumentimit të plotë të rastit, ndaj tyre do të ngritët padi në bazë të Nenit 206 nga Kodi Penal, “mosveprim në përputhje me rregullat shëndetësore gjatë kohës së pandemisë”.

Objekti është mbyllur nga Inspektorati Shtetëror i Tregut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat