Në Shkup dhe disa qytete nuk ka termine për testim për COVID-19 deri të premten

Shkupi

Në Shkup dhe disa qytete nuk ka termine për testim për COVID-19 deri të premten

Më: 2 mars 2021 Në ora: 17:31
Foto ilustrim

Mjekët amë alarmojnë se në Shkup dhe në disa qytete tashmë nuk ka termine për testime për coronavirus deri të premten.

Sipas tyre, kjo është indikator se gjendja epidemiologjike përkeqësohet dhe dëshmi për këtë është rritja e numrit të rasteve aktive.

Indikatori i tyre, sipas tyre është edhe numri i të hospitalizuarve dhe vetëm dje në Kovid Qendrat në Shkup janë pranuar 49 pacientë, as sa kishte në kulmin e pandemisë para dy muajve.

Edhe pse ishte paralajmëruar mbledhje e Komisionit për Sëmundje Ngjitëse për kufizimet e reja të mundshme, megjithatë kjo mbledhje nuk u mbajt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat