Gjobiten 236 vozitës në Shkup, 35 për tejkalim të shpejtësisë

Shkupi

Gjobiten 236 vozitës në Shkup, 35 për tejkalim të shpejtësisë

Më: 25 mars 2021 Në ora: 11:01
Foto Ilustrim

Ministria për Punë të Brendshme gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit ka regjistruar 236 shkelje në trafik.

Nga MPB thonë se gjobave të shqiptuara 35 kanë qenë për tejkalim të shpejtësisë, 12 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 6 gjoba për makina teknikisht të parregullta dhe të paregjistruara.

Janë shqiptuar gjithashtu edhe 15 gjoba për përdorim të telefonit gjatë vozitjes.

41 gjoba për këmbësorët, 5 për kalim në të kuqe në semafor, 31 për mosvënie të rripit të sigurisë dhe 45 për parkim të parregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat