Gjobiten shoferë në Shkup, 75 për tejkalim të shpejtësisë

Shkupi

Gjobiten shoferë në Shkup, 75 për tejkalim të shpejtësisë

Më: 4 prill 2021 Në ora: 10:03
Foto ilustrim

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme (03.04.2021) të territorin e qytetit të Shkupit ka regjistruar 163 shkelje në trafik.

Prej të cilave 75 për tejkalim të shpejtësisë, 9 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 5 për makina teknikisht të parregullta dhe të paregjistruara.

Janë shqiptuar edhe 9 gjoba për përdorim të telefonit gjatë vozitjes,

Ndërsa 5 për kalim në të kuqe në semaforë, 2 për mosvënien e rripit të sigurisë dhe 33 për parkim të parregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat