Në Shkup janë pranuar 65 pacientë të rinj të infektuar me coronavirus

Shkupi

Në Shkup janë pranuar 65 pacientë të rinj të infektuar me coronavirus

Më: 11 prill 2021 Në ora: 13:01
Foto ilustrim

Në 24 orët e kaluara, 65 pacientë të rinj janë shtruar në spital në Qendrat Covid në Shkup për shkak të ndërlikimeve nga coronavirusi, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

“Gjithsej 703 persona të dyshuar dhe të konfirmuar për COVID-19 po trajtohen në repartet e sëmundjeve infektive në kryeqytet.

Numri i përgjithshëm i pacientëve pozitivë dhe të dyshuar për coronavirus që trajtohen në departamentet infektive në kryeqytet dhe në spitalet në të gjithë vendin është 1.699 dhe ka rreth 340 shtretër spitalor të zbrazët në qendrat kovide.

Në 24 orët e fundit, ka pasur 32 pranime në Klinikat e Interne dhe Kirurgjike.

Ka pasur 7 pacientë të pranuar në Qendrën Covid “8 Shtatori” dhe 5 u pranuan dje në Klinikën e Sëmundjeve Infektive. Gjashtë pacientë të rinj u pranuan në Kozle dhe 13 pacientë u pranuan në Klinikën e Pediatrisë. 12 pacientë u pranuan në Institutin e Mjekësisë Fizike.

Në 24 orët e kaluara, 32 pacientë të shëruar janë lëshuar në shtëpi.

Aktualisht, 315 pacientë janë duke u trajtuar në Qendrat Covid të Klinikave të Mjekësisë së Brendshme dhe Kirurgjisë.

Për momentin ka 68 shtretër të lirë në spitalet e kryeqytetit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat