Shkup: 210 shkelje të rregullave në trafik, 41 për tejkalim të shpejtësisë

Shkupi

Shkup: 210 shkelje të rregullave në trafik, 41 për tejkalim të shpejtësisë

Më: 26 prill 2021 Në ora: 10:41
Foto ilustrim

Ministria për Punë të brendshme gjatë ditës së djeshme (25.04.2021) ka vazhduar me kontrollet e shtuara në trafik, me ç’rast vetëm në territorin e Shkupit ka regjistruar 210 shkelje të rregullave të trafikut.

Prej tyre: 41 për tejkalim të shpejtësisë

 4 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 6 për makina të paregjistruara dhe teknikisht të parregullta.

Nga MPB-ja njoftojnë gjithashtu se janë shqiptuar edhe 3 sanksione për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, 19 gjoba për motoçiklistët, 3 gjoba për vozitës fillestar dhe 6 të tjera për parkim të parregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat